background

Interracial Dating | 12 Rregullat esenciale | Për çdo Çift Interracial

12 Rregullat Thelbësore Çdo Çift Interracial duhet të ndjekë!

Të jesh në një marrëdhënie interracial është një aventurë.

Zbulimi i dallimeve të njëri-tjetrit është emocionuese. Njohja e kulturave të njëri-tjetrit është interesante. Të biesh në dashuri me partnerin e ëndrrave tuaja është e bukur.

Por kjo nuk është e gjitha kohë e mirë dhe rainbows.

Çdo çift interracial e di se ka raste kur doni të fshiheni nën një batanije dhe t'i luteni Zotit që njerëzit më në fund të ndalojnë së qeni kaq të ngushtë.

Këto janë ditët kur dyshoni nëse ia vlen. Shumë çifte interracial arrijnë këtë pikë, por ata që jetojnë me 12 rregullat e mëposhtme nuk do të arrijnë kurrë në pikën e heqjes dorë.1. Pranoni që Disa njerëz do t'ju urrejnë

Ju nuk keni pse ta kuptoni, por duhet ta pranoni.

Në fakt, ju ndoshta kurrë nuk do të kuptoni se si dikush ndoshta mund të urrejë dy njerëz për të dashur njëri-tjetrin. Ajo nuk ka asnjë kuptim.

Por kjo është se si është. Disa njerëz janë plot urrejtje. Të tjerë besojnë në koncepte të vjetëruara sepse prindërit dhe gjyshërit e tyre besonin në to.

Ju nuk mund t'i ndryshoni këta njerëz , por mund të ndryshoni mënyrën se si i lejoni ata të ndikojnë tek ju.2. Ndaloni të kujdeseni për atë që njerëzit e tjerë mendojnë

A jeni akoma zemëruar kur dikush ju shikon sepse partneri juaj ka një ngjyrë të ndryshme të lëkurës?

Atëherë ju jeni për një shumë të zhgënjim në jetë.

Ata nuk do të ndalet. Ju keni për të ndaluar. Ju duhet të ndaloni të kujdeseni për atë që njerëzit e tjerë mendojnë për ju. Na vjen keq, por kjo është shansi juaj i vetëm për të shijuar një marrëdhënie të lumtur dhe të përmbushur interracial.

Për sa kohë që kujdeseni për mendimet e njerëzve të tjerë, ju u jepni atyre fuqinë dhe ata do ta përdorin këtë fuqi për të shkatërruar marrëdhënien tuaj.3. Flisni për Situatën Politike

Thjesht duhet të shikoni lajmet dhe do të shihni të gjitha llojet e konflikteve racore. Vetëm mendoni për atë që po ndodh në SHBA në ditët e sotme. Është e turpshme për një vend, por duhet të pranoni që nuk mund ta ndryshoni atë.

E vetmja gjë që mund të bëni është të flisni për gjithçka me partnerin tuaj.

Mos injoroni ose mohoni atë që po ndodh në botë. Nëse ka diçka që ju shqetëson, duhet të flisni për këtë. Kjo është e mirë për mirëqenien tuaj emocionale dhe për marrëdhënien tuaj.4. Miqësohuni Çiftet e Tjera Interracial

Është gjithmonë mirë të keni aleatë që po përballen me të njëjtat probleme me të cilat po përballeni.

Ajo mund të jetë e padrejtë për të thënë se, por miqtë tuaj të cilët nuk janë në një marrëdhënie interracial kurrë nuk do të kuptojnë çështjet me të cilat keni të bëjnë me të në baza ditore.

Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme të bisedoni me dikë që është në të njëjtën situatë të saktë.5. Qeshpër për shaka

Kur jeni të bardhë dhe partneri juaj është i zi (ose anasjelltas), ndoshta jeni tashmë të lodhur nga shaka raciste.

Dua të them, disa nga këto shaka kanë për qëllim të jenë qesharake dhe jo të dëmshme. Kjo mund të jetë e vërtetë, por të gjithë ata që janë në një marrëdhënie interracial e di se ata lënë një shije të thartë.

Vetëm injoroni ato dhe qeshni për ata që nuk janë aq mosrespektues.6. Mos e fsheh faktin se jeni lënduar

Po sikur dikush të bëjë një shaka apo një koment që me të vërtetë dhemb?

Kjo ndodh. Disa njerëz e bëjnë atë me qëllim që t'ju lëndojnë. Të tjerët e bëjnë këtë sepse nuk kanë ndonjë aftësi sociale. Pa marrë parasysh pse ata e bëjnë atë, ju duhet të merren me të.

Mos varrosni emocionet tuaja. Tregoni partnerit tuaj pse jeni lënduar dhe flisni për gjithçka. Kështu i ktheni emocionet negative në ato pozitive.

Dating Prospect ellisadams021

South Weymouth, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect deleodd

Dangi, Nigeri

Dating Prospect dietrich40

Nelliston, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect beckbeck

Inavale, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect robert147

Raleigh, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect dawnunique01

Augusta, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect kike

Nghi Tien, Venezuela

Dating Prospect jojn8000

Bois Debout, Mauritius12 Essential Rules Every Interracial Couple Has to Follow!

7. Buzëqeshje kur ju merrni inkurajuar

Këto janë momentet që e bëjnë zemrën tënde të rrahë.

Çdo herë pas here, dikush buzëqesh me ju dhe partnerin tuaj. Ata madje mund t'ju inkurajojnë dhe t'ju tregojnë se dukeni bukur së bashku.

Mos harroni këto momente dhe jini krenarë që njerëzit kanë guximin të inkurajojnë çiftet interracial.


8. Mos prisni që të tjerët të kuptojnë

Mos prisni që miqtë tuaj, familja juaj ose bashkëpunëtorët tuaj të kuptojnë se çfarë ndjeni. Dhe ju lutem, mos u zemëro kur disa prej tyre thonë diçka si “kjo nuk është një punë e madhe” ose “mos jini aq të ndjeshëm”.

Ata nuk jeni ju.

Ata nuk e dinë se si ndihet të jetë në dashuri me dikë nga një garë tjetër. Ata nuk e dinë se si dhemb kur dikush ju gjykon për të dashur dikë me gjithë zemrën tuaj.9. Jini atje për njëri-tjetrin kur kohët janë të vështira

Kjo është e rëndësishme në çdo marrëdhënie, por kjo është edhe më e rëndësishme kur ju jeni në një marrëdhënie interracial.

Jini atje për njëri-tjetrin. Për sa kohë që jeni atje për njëri-tjetrin dhe mbështesni njëri-tjetrin, nuk ka rëndësi se sa njerëz ju inkurajojnë dhe sa njerëz ju gjykojnë.

Dashuria juaj është më e fortë se kritikat me të cilat përballeni. Mos e lini kurrë partnerin tuaj poshtë. Tregoni dashurinë dhe mbështetjen tuaj. Kjo do t'ju sjellë më afër së bashku.10. Përqafoni Faktin se jeni ndryshe

Si çift, ju jeni të ndryshëm. Na vjen keq, por ky është një fakt. Dhe po, marrëdhëniet interracial po bëhen më të zakonshme, por ende nuk është normë.

Gjëja më e keqe që mund të bëni është të keni turp që jeni ndryshe. Në vend të kësaj, ju duhet të përqafoni ndryshimin tuaj dhe ta doni njëri-tjetrin për dallimet tuaja.11. Vazhdoni të ngrini njëri-tjetrin lart

Një marrëdhënie mund të mbijetojë vetëm kur ju bëni njëri-tjetrin buzëqeshje. Dhe më besoni kur them se ju duhet të bëni njëri-tjetrin buzëqeshje shumë sa herë që dikush thotë diçka negative në lidhje me marrëdhënien tuaj.

Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme që ju të ngrini njëri-tjetrin lart.

Bëni partnerin tuaj të qeshë. Keni një kohë të mrekullueshme. Kjo është ajo që e bën një marrëdhënie të lumtur dhe të përmbushur.12. Shihni Njëri-tjetrin si Qenie Njerëzore

Një gjë më shumë...

Mos e shikoni as njëri-tjetrin si të zezë, të bardhë ose aziatik. Shih njëri-tjetrin si qenie njerëzore.

Kjo do t'ju bëjë të harroni se jeni në një marrëdhënie që është pak më ndryshe nga norma dhe do t'ju bëjë të doni dhe respektoni njëri-tjetrin edhe më shumë.Shijoni kohën tuaj së bashku.

Dating Prospect nelly

Komoigon, Kenia

Dating Prospect alecea

Cabana Maior, Portugali

Dating Prospect ashleigh

Kingston, Xhamajka

Dating Prospect ladytdobbs

Oretech, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect sullie4652

Little Rock, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect macdonald97

Buulo Eelay, Zimbabve

Dating Prospect oloniraph

Bwonpe, Nigeri

Dating Prospect aceinurhole

Blountstown, Shtetet e Bashkuara
background

Takim Kamboxhiane


Indonesian Girl Online Dating | Ku mund të gjeni vajzat indoneziane
Shumë vende për të gjetur gra të bukura indoneziane, një prej tyre faqet e rrjeteve sociale. Një tjetër mënyrë, bashkohuni në faqet e takimeve në internet vetëm për gra indoneziane
Hong Kong Online Dating | Gjetja e dashurisë në Hong Kong, Kinë
Aziatikët janë gjithmonë në kërkim të dashurisë dhe mund t'i gjejnë në Hong Kong online dating që lejon të gjejnë ndeshjen e përsosur Hong Kong pa sherr
Hindu Online Dating | Gjeni një Çift Shok Hindu në Internet
Takimi në internet bazuar në besimin po bëhet popullor sepse lejon takimin e çifteve që kanë të njëjtat besime, përfshirë takimet në internet hindu
Interracial Dating Këshilla | Takimi me një partner Interracial Online...
Takimi Interracial është i zakonshëm dhe shpesh shumë i suksesshëm. Mënyra më e mirë për të takuar Beqarët është përdorimi i Takimeve Online. Bashkohuni sot dhe filloni të përjetoni Potencialin
Dating Singles Spanjisht | Spanjë Takim | Nr. 1 Site Takimesh për Beqarët Spanjollë
Nr. 1 Faqja më e njohur e takimeve në internet për beqarët spanjollë. Takoni beqarët e nxehtë spanjollë duke kërkuar dashuri, datë, romancë dhe miqësi. 100% Takim falas në internet spanjoll.
Interracial Dating | 12 Rregullat esenciale | Për çdo Çift Interracial
Të jesh në një marrëdhënie interracial është një aventurë. Zbulimi i dallimeve të njëri-tjetrit është emocionuese. Njohja e kulturave të njëri-tjetrit është interesante. Rënia në dashuri është e bukur.