background

Меѓурасно датира | 12 Суштински правила | За секој меѓурасен пар

12 Суштински правила што секој меѓурасен пар мора да ги следи!

Да се биде во меѓурасна врска е авантура.

Откривањето на разликите на едни со други е возбудливо. Запознавање едни со други култури е интересно. Заљубувањето во партнерот од вашите соништа е убаво.

Но, тоа не е сè сонце и виножита.

Секој меѓурасен пар знае дека постојат моменти кога сакате да се скриете под ќебе и да му се молите на Бога луѓето конечно да престанат да бидат толку тесногради.

Ова се денови кога се сомневате дали вреди. Многу меѓурасни двојки стигнуваат до оваа точка, но оние кои живеат според следниве 12 правила никогаш нема да стигнат до точка на откажување.1. Прифатете дека некои луѓе ќе ве мразат

Не мора да го разбирате, но мора да го прифатите.

Всушност, веројатно никогаш нема да разберете како некој би можел да мрази двајца луѓе за љубов едни со други. Тоа нема никаква смисла.

Но, тоа е како е. Некои луѓе се полни со омраза. Други веруваат во застарени концепти бидејќи нивните родители и баби и дедовци верувале во нив.

Не можете да ги промените овие луѓе но можете да го промените начинот на кој им дозволувате да влијаат врз вас.2. Престанете да се грижите за она што другите луѓе мислат

Дали сè уште се лутите кога некој ќе зјапа во вас бидејќи вашиот партнер има различна боја на кожата?

Тогаш сте за многу разочарување во животот.

Тие нема да престанат. Мора да престанете. Мора да престанете да се грижите за тоа што другите луѓе мислат за вас. Извини, но тоа ти е единствената шанса да уживаш во среќна и исполнувачка меѓурасна врска.

Се додека се грижите за мислењата на другите луѓе, им ја давате моќта и тие ќе ја искористат оваа моќ за да ја уништат вашата врска.3. Разговор за политичката ситуација

Само треба да ги гледате вестите и ќе видите секакви расни конфликти. Само размислете за она што се случува во САД во денешно време. Срамно е за една земја, но мораш да прифатиш дека тоа не можеш да го промениш.

Единственото нешто што можете да направите е да разговарате за сè со вашиот партнер.

Не игнорирајте или негирајте го она што се случува во светот. Ако има нешто што ве мачи, треба да зборувате за тоа. Тоа е добро за вашата емоционална благосостојба и за вашата врска.4. Другите меѓурасни двојки

Секогаш е добро да имате сојузници кои се соочуваат со истите проблеми со кои се соочувате.

Тоа би можело да биде нефер да се каже дека, но вашите пријатели кои не се во меѓурасна врска никогаш нема да ги разберат прашањата со кои се занимавате на дневна основа.

Затоа е толку важно да разговарате со некој кој е во иста ситуација.5. Смејте се за шегите

Кога сте бели и вашиот партнер е црн (или обратно), веројатно веќе сте уморни од расистички шеги.

Мислам, некои од овие шеги се наменети да бидат смешни и да не се повредени. Тоа можеби е точно, но сите кои се во меѓурасна врска знаат дека оставаат кисел вкус.

Само игнорирајте ги и смејте се за оние кои не се толку непочитувани.6. Не го кријте фактот дека сте повредени

Што ако некој направи шега или коментар што навистина боли?

Тоа се случува. Некои луѓе го прават тоа со цел да ве повредат. Други го прават тоа затоа што немаат никакви социјални вештини. Не е важно зошто тие го прават тоа, ќе мора да се справи со тоа.

Не ги закопувајте вашите емоции. Кажете му на вашиот партнер зошто сте повредени и зборувајте за сè. Така ги претворате негативните емоции во позитивни.

Dating Prospect qweenremy

Maize, Соединетите Американски Држави

Dating Prospect tali

Germiston, Јужна Африка

Dating Prospect smileynessi

Calhoun, Соединетите Американски Држави

Dating Prospect jessicasantos7

Salvador, Бразил

Dating Prospect veryserious

Suric, Мароко

Dating Prospect mikeeyyyt211

Santa Elena, Texas, Starr, Соединетите Американски Држави

Dating Prospect bryan504

Dodge, Соединетите Американски Држави

Dating Prospect freeyah

Carrera Islet, Тринидад и Тобаго12 Essential Rules Every Interracial Couple Has to Follow!

7. Насмевка кога ќе се охрабри

Ова се моментите што го прават твоето срце да чука.

Секој сега и тогаш, некој се насмевнува на вас и вашиот партнер. Тие дури би можеле да ве охрабрат и да ви кажат дека изгледате убаво заедно.

Запомнете ги овие моменти и бидете горди што луѓето имаат храброст да ги охрабрат меѓурасните парови.


8. Не очекувајте другите да разберат

Не очекувајте вашите пријатели, вашето семејство, или вашите соработници да разберат што чувствувате. И ве молам, немојте да се лутите кога некои од нив ќе кажат нешто како “тоа не е голема работа” или “не бидете толку чувствителни”.

Тие не се вас.

Тие не знаат како е да се биде во љубов со некој од друга раса. Не знаат како боли кога некој ќе те суди за тоа што сакаш некого со цело срце.9. Бидете таму едни за други кога времињата се тешки

Ова е важно во секоја врска, но уште поважно е кога сте во меѓурасна врска.

Бидете таму еден за друг. Се додека сте таму еден за друг и се поддржувате еден со друг, не е важно колку луѓе ве охрабруваат и колку луѓе ви судат.

Вашата љубов е посилна од критиката со која се соочувате. Немојте никогаш да го изневерите вашиот партнер. Покажете ја вашата љубов и поддршка. Ова ќе ве доближи заедно.10. Прегратка на фактот дека сте различни

Како двојка, вие сте различни. Жал ми е, но тоа е факт. И да, меѓурасните односи стануваат се почести, но сепак тоа не е норма.

Најлошото нешто што можете да го направите е да се срамите што сте различни. Наместо тоа, треба да ја прифатите вашата разлика и да се сакате едни со други за вашите разлики.11. Продолжете да ги кревате едни со други

Врската може да преживее само кога ќе се насмеете еден со друг. И верувајте ми кога велам дека мора многу да се насмеете еден на друг секогаш кога некој ќе каже нешто негативно за вашата врска.

Затоа е толку важно што ќе се кренете едни со други.

Направете го вашиот партнер да се смее. Имајте одлично време. Тоа е она што ја прави врската среќна и исполнувачка.12. Гледајте едни со други како човечки суштества

Уште една работа...

Дури и не се погледне во едни со други како црна, бела или Азија. Гледајте едни со други како човечки суштества.

Ова ќе ве натера да заборавите дека сте во врска која е малку поинаква од нормата и таа ќе ве натера уште повеќе да се сакате и почитувате.Уживајте во вашето време заедно.

Dating Prospect joshua

Reykjavik, Исланд

Dating Prospect chardonnay

Ebendebiri, Нигерија

Dating Prospect amitkapoor

Busstand, Индија

Dating Prospect franz333

Buena Park, Соединетите Американски Држави

Dating Prospect ladybug01

Lakewood Rch, Соединетите Американски Држави

Dating Prospect mmangoma

Havieegga, Зимбабве

Dating Prospect gslater

Darien, Соединетите Американски Држави

Dating Prospect gankie

Pinetown, Јужна Африка
background

Индонезиски Запознавање


Индонезиски Девојка Онлајн Запознавање | Каде да најдете Индонезиски Девојки
Многу места да се најде убава Индонезиски жени, еден од нив за социјално вмрежување сајтови.Друг начин, се приклучат во индонезиски жени-само онлајн датира сајтови
Хонг Конг Онлајн Запознавање | Наоѓање љубов во Хонг Конг, Кина
Азијците се секогаш во потрага по љубов & може да ги најдете во Хонг Конг онлајн датира која ви овозможува да најдете совршен натпревар Хонг Конг без да се расправаме
Хинду Онлајн Запознавање | Најди колеги хинду двојка на интернет
Онлајн датира врз основа на верување станува популарен, бидејќи тоа им овозможува на средба парови кои имаат исти верувања, вклучувајќи хинду онлајн датира
Меѓурасно Запознавање Совети | Состанок на Interracial партнер онлајн...
Меѓурасно Запознавање е честа и често многу успешна. Најдобар начин да се исполнат Синглови е користење на Онлајн Датира. Приклучи се денес и започнете да доживувате потенцијал
Запознавање Шпански Синглови | Шпанија Запознавање | Број 1 Запознавање Мапа за шпански Синглови
Бр. 1 Најпопуларни Онлајн Датира Мапа за шпански Синглови. Среќавајте Жешка Шпански Синглови Во потрага по љубов, датум, романса & пријателство. 100% Бесплатни Онлајн Шпански Датира.
Меѓурасно датира | 12 Суштински правила | За секој меѓурасен пар
Да се биде во меѓурасна врска е авантура. Откривањето на разликите на едни со други е возбудливо. Запознавање едни со други култури е интересно. Паѓањето во љубов е убаво.